Peldēties Babītē

blogs_duseli_peldes_babites_ezers

Peldēties Babītē

Babītes ezerā nevar peldēties – mīts vai patiesība?

Nu, ko lai saka? Varu teikt pēc mūsu pašu ģimenes, ka šie iesēdušies stereotipi un aizspriedumi mūsos ir tā nostiprinājušies bieži vien, ka pat noņem jebkādu vēlmi kaut izmēģināt, tas ir, paprovēt. Mēs nebijās peldējušies Babītes ezerā līdz 2018.gada vasarai. Parasti plunčājāmies tikai mūsu netālajā dīķī pie Atpūtas vietas pie dīķa, jo bija ilgi apgalvots un iestāstīts, ka Babītes ezers nav piemērots priekš peldēšanās. Kaut kā dīvaini tas gan izklausās, bet nu uzreiz jau nevar tā vienkārši pārkāpt pāri ierastajam, ka Babītes ezerā taču nepeldās. Bet.

Līdz dienai, kad vienkārši bija tik karsts laiks, ka negribējās doties uz dīķi, mēs vienkārši metāmies Babītes ezerā, nodrošinot mazās meitiņas ar peldvestēm. Viss ir vienkārši. Un šis mūsu solis bija tik ļoti svarīgs tik karstajā vasarā, ka mēs ik pēc neliela brīža visas dienas garumā lecām un līdām Babītes ezera ūdenī. Un tā tas turpinājās visu vasaru, aizmirstot par iemīto taciņu uz dīķi. Atšķirība? Babītes ezers ir tik ainavisks un skaists, ka pelde tajā ir kā pastaiga Dieva ausī. Protams, ka izmantojām pārsvarā ielēcienus un ielīdienus no laivu piestātnes laipas, jo iebrišana ezerā varēja sagaidīt ar kāju iegrimšanu līdz celim dūņās, kas arī vispār jau nebija tik traki.

Jāņēm gan vērā, ka Kempings Dūšeļi peldēšanās vieta pie Babītes ezera tiek piedāvāta tikai kempinga klientiem, tas ir, nomājot inventāru, piknika terases, mājiņas utt., jo mērķis nav pataisīt Kempingu Dūšeļi par publisko peldvietu, šim nolūkam ir citas vietas vairāk piemērotas. Kempingā Dūšeļi nav paredzēts tā vienkārši atbraukt padzīvoties kā pludmalē, svarīgi ir saglabāk klientu privātumu atpūtas izvēlē un baudu pie neskartas dabiskas vides. Tādēļ, ja vēlies nopeldēties Babītes ezerā Kempingā Dūšeļi, tad būs jāiznomā kāds no pakalpojumiem: laivām, sup dēļiem vai citiem.

Bet secinājums ir viens, ka Babītes ezerā peldēties var un tas ir īpaši romantiski un skaisti, un, starp citu, ūdens vasarā bija siltāks kā dīķī. Ja nepatīk ieiet no krasta, kājām grimstot dūņās, tad var līgani ieslīdēt no piestātnes laipas vai ielekt ūdenī bumbiņā uzmanīgi. Cik super lieliski ir ātrumā izpelēties ar opīša no klēts vecās noliktavas izvilktajām vecajām, labajām pleznām!

Svarīgi piebilst, ka katram Kempinga Dūšeļi apmeklētājam ir saistoši tā Iekšējie kārtības noteikumi

Nav komentāru

Rakstīt komentāru